Załóż bezpłatne konto i korzystaj z porad ekspertów Załóż darmowe konto
Nowe rozporządzenie ministra zdrowia z 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego postępowania z odpadami medycznymi weszło w życie 24 listopada 2017 r. Utrzymuje poprzednie zapisy dotyczące sposobu postępowania z odpadami medycznymi, a także wprowadza nowe wymagania. Jakie? Wyjaśniamy poniżej.
Aby uzyskać dostęp do pełnej treści tego artykułu
Zyskaj
Artykuł 1 pkt 11 projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach mówi o tym, że kierowca pojazdu, którym są transportowane odpady, musi posiadać kartę przekazania odpadów w formie wydruku papierowego lub w postaci elektronicznej. W związku z wprowadzeniem takiego wymogu zostanie więc usunięty ust. 5 do art. 69 obecnie obowiązującej ustawy o odpadach, który mówi o możliwości wystawienia zbiorczej karty przekazania odpadów. A zatem w ogóle nie będzie możliwości wystawiania zbiorczej KPO dla żadnego rodzaju odpadów.
Pytanie: Weszło w życie nowe rozporządzenie, które jako maksymalny czas przechowywania odpadów zakaźnych podaje 24 godziny. Czy w związku z tym muszę codziennie przekazywać znikomą ilość odpadów zakaźnych o kodach 18 01 02*, 18 01 03*, 18 01 80* i 18 01 82*? Rozporządzenie wprowadziło także obowiązek widocznego oznakowania worków i pojemników – kto za to odpowiada i w jaki sposób zmieścić dane na pojemniku?
Odbierz pierwszy darmowy numer serwisu i dowiedz się jakie zmiany czekają Twoją firmę wraz z ukazaniem się nowej ustawy!
Oferta specjalna
NOWOŚĆ na rynku wydawniczym!