Załóż bezpłatne konto i korzystaj z porad ekspertów Załóż darmowe konto
Nowe Prawo wodne obowiązujące od 1 stycznia 2018 r. zdjęło z wód opadowych i roztopowych status ścieków. Nie oznacza to jednak, że ich wprowadzanie do środowiska zwolnione jest z obowiązku posiadania decyzji administracyjnej.
Aby uzyskać dostęp do pełnej treści tego artykułu
Zyskaj
Nowe Prawo wodne wprowadza opłaty stałe oraz zmienne. Będziemy je uiszczać m. in. za odprowadzanie deszczówki, czy pobór wód. Dowiedz się, co ma wpływ na wysokość opłaty oraz jak ją wyliczyć.
Trwają prace nad projektem nowej ustawy Prawo wodne, która jeśli wejdzie w życie, wprowadzi sporo nowości w dotychczasowych przepisach. Jedna z ważniejszych zmian dotyczy wydawania pozwoleń wodnoprawnych. Dowiedz się, na co się przygotować.
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie to główny podmiot odpowiedzialny za gospodarkę wodną w naszym kraju. Organ ten dysponuje kompetencjami m.in. w zakresie kontroli gospodarowania wodami.
Zanim przedsiębiorca zdecyduje się na otwarcie stacji paliw musi spełnić szereg wymogów środowiskowych. Jak musi być wyposażona stacja, jakie musi zawierać niezbędne elementy, jak wybrać odpowiednią lokalizację, jakie trzeba spełnić wymagania dotyczące zabudowy – opisujemy w tym artykule. Ponadto ekspert zebrał wszystkie czynności przed otwarciem stacji i w momencie jej funkcjonowania. Prześledzenie przepisów i wymagań pozwoli uniknąć późniejszych błędów i ich konsekwencji.
Odbierz pierwszy darmowy numer serwisu i dowiedz się jakie zmiany czekają Twoją firmę wraz z ukazaniem się nowej ustawy!
Oferta specjalna
NOWOŚĆ na rynku wydawniczym!