Załóż bezpłatne konto i korzystaj z porad ekspertów Załóż darmowe konto
Obecnie nie ma kar dla mieszkańców, którzy nie segregują śmieci. Gmina może jednak ograniczyć właścicielom nieruchomości ilość odbieranych odpadów komunalnych. Tak orzekł NSA.
Aby uzyskać dostęp do pełnej treści tego artykułu
Zyskaj
Obowiązkiem gmin jest wybór firm, które będą odbierały odpady komunalne od właścicieli nieruchomości oraz podpisanie z nimi umów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed nawiązaniem współpracy i co powinno się znaleźć w umowie zawieranej pomiędzy tymi podmiotami.
Firmy, które świadczą usługi w ramach utrzymania i czystości w gminie, muszą spełnić wiele wymagań. A w jaki sposób gmina może weryfikować ich rzetelność i co grozi za złamanie przepisów?
Aktualnie w Polsce obowiązuje uchwała nr 88 Rady Ministrów z 1 lipca 2016 r. w sprawie Krajowego planu gospodarki odpadami 2022. Na jej podstawie są opracowywane wojewódzkie, a dalej gminne plany gospodarki odpadami. Każdy taki dokument powinien uwzględniać problematykę gospodarki odpadami niebezpiecznymi oraz innymi niż niebezpieczne.
Odbierz pierwszy darmowy numer serwisu i dowiedz się jakie zmiany czekają Twoją firmę wraz z ukazaniem się nowej ustawy!
Oferta specjalna
NOWOŚĆ na rynku wydawniczym!