Załóż bezpłatne konto i korzystaj z porad ekspertów Załóż darmowe konto

Wniosek o wydanie zezwolenia odpadowego - lepiej przygotować samemu czy zlecić?

Dodano: 20 kwietnia 2017
4285e3dc5cfa7a344067abef9444076712aa7ad2-medium

Jeśli przedsiębiorca chce być pewny, że wniosek zostanie stworzony poprawnie (a nie ma doświadczenia w opracowaniu tego typu dokumentacji i niezbyt dobrze porusza się w przepisach z zakresu ochrony środowiska), to oczywiście może zlecić jego wykonanie firmie zewnętrznej. Będzie się to wiązało z kosztami, ale zyska pewność, że dokumentacja zostanie wykonana zgodnie z przepisami.

Znajomość przepisów to jednak nie wszystko. Zlecając to zadanie firmie zewnętrznej, przedsiębiorca może stracić szanse na dokładne przeanalizowanie wszystkich aspektów dotyczących przedsiębiorstwa, jeśli nie weźmie czynnego udziału w jego tworzeniu (ilości oraz rodzajów odpadów, które zamierza zbierać, sprzętu). Pisanie wniosku we własnym zakresie pozwala spojrzeć na działalność poprzez pryzmat codziennych problemów, dokładnie przeanalizować ofertę oraz dostosować ją do potrzeb rynku. Nikt nie będzie w stanie więcej powiedzieć o specyfice firmy niż jej właściciel, pracownicy.

Dlatego też najlepiej byłoby przygotować wniosek samemu, a potem przekazać go firmie konsultingowej do zaopiniowania (co oczywiście będzie się wiązało z pewnymi kosztami, ale mając na uwadze dobro przedsiębiorstwa, czasem warto zainwestować).

Wniosek o uzyskanie zezwolenia na zbieranie i/lub przetwarzanie odpadów powinien być dostosowany do specyfiki danego zakładu, wielkości regionu, z którego przedsiębiorca będzie zbierał odpady, wyposażenia i planowanej oferty. Z tego względu powinien być unikalny dla każdego przedsiębiorstwa.
Słowa kluczowe:
odpadyzezwolenie

Tematyka

Polecamy

Nowe Prawo Wodne

NOWOŚĆ na rynku wydawniczym

Odbierz pierwszy darmowy numer serwisu i dowiedz się jakie zmiany czekają Twoją firmę wraz z ukazaniem się nowej ustawy!

Szkolenia tematyczne

Akademia Wiedzy i Praktyki – znajdziesz tu szkolenia z zakresu ochrony środowiska, dzięki którym zyskasz wiedzę i praktyczne umiejętności tak potrzebne Ci w Twojej codziennej pracy!

Oferta specjalna

NOWOŚĆ na rynku wydawniczym!    
Nowe Prawo Wodne
Odbierz, pierwszy darmowy numer czasopisma i dowiedz się, jakie zmiany czekają Twoją firmę wraz z ukazaniem się nowej ustawy!
Sprawdź inne nasze serwisy
wiper-pixel