Załóż bezpłatne konto i korzystaj z porad ekspertów Załóż darmowe konto
Przepisy nie przewidują jednoznacznych kar za błędną klasyfikację zsee, ani też żadnych kar za błędną klasyfikację odpadów powstających z tego sprzętu. Czy to oznacza, że przedsiębiorca nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji?
Aby uzyskać dostęp do pełnej treści tego artykułu
Zyskaj
Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy z 12 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o odpadach. Modyfikacje dotyczą m.in. klasyfikowania odpadów jako niebezpiecznych i prowadzenia ewidencji odpadów. Sprawdź, jakie zmiany nas czekają.
Firma wprowadza na rynek urządzenia elektryczne i elektroniczne oraz baterie i akumulatory (przemysłowe), importowane spoza Unii Europejskiej. Część z tych urządzeń eksportuje do krajów UE oraz poza jej granice. Jak powinna rozliczać wprowadzony sprzęt i akumulatory (odpady, recykling, utylizacja)? Jak sporządzić bilans do rozliczenia wprowadzonego, a potem wyeksportowanego sprzętu. Czy wystarczy bilansować sprzęt i akumulatory na podstawie kart ewidencji sprzętu i kart ewidencji akumulatorów wprowadzonych, odejmując wartości na podstawie kart ewidencji sprzętu i kart ewidencji akumulatorów wyeksportowanych?
Ustawa z 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym weszła w życie 1 stycznia 2016 r., ale wprowadziła także przepisy przejściowe. I tak, zgodnie z art. 122 ust. 2 tej ustawy, decyzje zezwalające na zbieranie zużytego sprzętu oraz przetwarzanie zużytego sprzętu, wydane przed dniem wejścia w życie nowej ustawy, zachowują moc na czas, na jaki zostały wydane.
Odbierz pierwszy darmowy numer serwisu i dowiedz się jakie zmiany czekają Twoją firmę wraz z ukazaniem się nowej ustawy!
Oferta specjalna
NOWOŚĆ na rynku wydawniczym!