Załóż bezpłatne konto i korzystaj z porad ekspertów Załóż darmowe konto
Marnowanie jedzenia stanowi istotny problem środowiskowy, ekonomiczny a także etyczny. Obecnie w Polsce trwają pracę nad ustawą, która ma rozwiązać tę kwestię. Sprawdź, kogo będą dotyczyć nowe regulacje, oraz jakie będą wiązać się z tym obowiązki.
Aby uzyskać dostęp do pełnej treści tego artykułu
Zyskaj
Gdy prowadzi się działalność w zakresie gospodarki odpadami, trzeba liczyć się z tym, że prędzej czy później w firmie pojawią się inspektorzy WIOŚ. Ryzyko przeprowadzenia kontroli jest tym większe, im większe zagrożenie dla środowiska stwarza firma.
Opłata ma być uiszczana za wytworzone odpady, określone jako: „Produkty spożywcze przeterminowane lub nieprzydatne do spożycia” (kod odpadu: 16 03 80). Wysokość opłaty będzie musiał obliczyć we własnym zakresie sprzedawca i będzie to musiał zrobić pod koniec roku kalendarzowego.
Za sklasyfikowanie zmieszanych odpadów opakowaniowych pod kodem 15 01 05 (opakowania wielomateriałowe) ich wytwórcy grożą kary grzywny. A zatem warto poznać różnicę między nimi.
Firmy, które świadczą usługi w ramach utrzymania i czystości w gminie, muszą spełnić wiele wymagań. A w jaki sposób gmina może weryfikować ich rzetelność i co grozi za złamanie przepisów?
Nowelizacja ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw ma na celu dostosowanie polskiego prawa do przepisów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2015/720 z 29 kwietnia 2015 r. zmieniającej dyrektywę 94/62/WE w odniesieniu do zmniejszenia zużycia lekkich plastikowych toreb na zakupy. Co to dla nas oznacza?
Odbierz pierwszy darmowy numer serwisu i dowiedz się jakie zmiany czekają Twoją firmę wraz z ukazaniem się nowej ustawy!
Oferta specjalna
NOWOŚĆ na rynku wydawniczym!