Załóż bezpłatne konto i korzystaj z porad ekspertów Załóż darmowe konto

Co powinieneś wiedzieć o LZO?

Dodano: 14 marca 2018
Już od 2013 r. w Unii Europejskiej zaczną być znoszone darmowe limity uprawnień do emisji CO2, a od 2020 r. najwięksi emitenci dwutlenku węgla będą musieli płacić za każdą tonę tego gazu wypuszczoną do atmosfery.

Prowadzenie instalacji wykorzystującej lotne związki organiczne (LZO) wiąże się z koniecznością przestrzegania i spełniania szeregu wymogów prawnych. Najpierw będziesz musiał uzyskać stosowne pozwolenie na wprowadzanie gazów do powietrza i udowodnić, że dotrzymujesz standardów emisyjnych. Potem będziesz wielokrotnie sprawdzany, wykonując pomiary, a także sporządzając bilanse LZO. Lektura poniższego artykułu przybliży Ci Twoje obowiązki w tym zakresie i pomoże przestrzegać obowiązujące przepisy.

LZO, czyli lotne związki organiczne, to substancje chemiczne łatwo przechodzące w postać pary lub gazu. Reakcja ta może zachodzić nawet w temperaturze pokojowej (LZO posiadają prężność par nie mniejszą niż 0,01 Pa w temperaturze 293,15 K). Ponadto charakteryzują się niską rozpuszczalnością w wodzie.

Pozostało jeszcze 98 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści tego artykułu

Zyskaj

  • praktyczne teksty opracowane przez ekspertów od ochrony
    środowiska
  • dostęp do niezbędnej dokumentacji
  • aktualne akty prawne i orzeczenia
  • ciekawe e-booki
  • informacje o ważnych terminach
  • opisy procedury

Zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Tematyka

Polecamy

Nowe Prawo Wodne

NOWOŚĆ na rynku wydawniczym

Odbierz pierwszy darmowy numer serwisu i dowiedz się jakie zmiany czekają Twoją firmę wraz z ukazaniem się nowej ustawy!

Szkolenia tematyczne

Akademia Wiedzy i Praktyki – znajdziesz tu szkolenia z zakresu ochrony środowiska, dzięki którym zyskasz wiedzę i praktyczne umiejętności tak potrzebne Ci w Twojej codziennej pracy!

Oferta specjalna

NOWOŚĆ na rynku wydawniczym!    
Nowe Prawo Wodne
Odbierz, pierwszy darmowy numer czasopisma i dowiedz się, jakie zmiany czekają Twoją firmę wraz z ukazaniem się nowej ustawy!
Sprawdź inne nasze serwisy
wiper-pixel